Thermaltake Toughpower 750W Modularny 80+ Gold
Opis
Zasilacz modularny Thermaltake Toughpower GF1 750W 80 Plus Gold

Moc 750W
Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.

ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Pasywne chłodzenie
Chłodzenie pasywne to proces, który nieco gorzej odprowadza ciepło, jednak odbywa się relatywnie cicho. Jest to możliwe dzięki dużym radiatorom. Przy budowie konfiguracji komputerowej z chłodzeniem pasywnym należy zadbać o odpowiednią obudowę. Komponenty, które emitują dużą ilość ciepła, powinny mieć więcej miejsca. Ponadto łatwiej będzie zainstalować dodatkowe wentylatory. Stosując wysokiej klasy zasilacz o chłodzeniu pasywnym, można skonfigurować bardzo wydajny sprzęt.

Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Specyfikacja techniczna:
- Moc maksymalna: 750 W
- Standard: ATX
- Złącza: CPU 4+4 (8) pin - 1 szt., PCI-E 2.0 6+2 (8) pin - 4 szt., MOLEX 4-pin - 4 szt., SATA - 9 szt., EPS12V 20+4 (24) pin - 1 szt., FDD - 1 szt.
- Sprawność: 90% przy 230V oraz 20-100% obciążeniu.
- Certyfikat: 80 PLUS Gold
- Zabezpieczenia: Przed zbyt wysokim prądem (OCP), Przeciwprzeciążeniowe (OPP), Termiczne (OTP), Przeciwprzepięciowe (OVP), Przeciwzwarciowe (SCP), Przed zbyt niskim napięciem (UVP)
- Układ PFC (korekcja współczynnika mocy): Aktywny
- Typ okablowania: Modularny
- Średnica wentylatora: 140 mm
- Dodatkowe informacje: Tryb ZeroRPM
- Kolor: Czarny
- Wysokość: 86 mm
- Szerokość: 150 mm
- Głębokość: 160 mm
Dane techniczne
Moc | 750W |
Modularny | Tak |
Certyfikat | 80+ Bronze |