Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Płyta DVD 4,7GB M-Disc Traxdata BOX PROMOCJA!
Dostępność: towar w magazynie
Producent: Omega

Cena: 19,00 zł   15,00 zł
Ilość
Traxdata DVD-M M-DISC, specjalne płyty DVD, stworzone do wieloletniej archiwizacji danych. Testy przeprowadzone przez producenta potwierdziły, że zapisane na nich pliki pozostaną nienaruszone przez co najmniej tysiąc lat, czyli ponad 140 razy dłużej niż w przypadku zwykłej płyty DVD.


Wytrzymałość nawet 1000 lat

Płyty DVD o pojemności 4.7GB o nazwie Milleniata M-Disc, na których zapisane dane mają przetrwać nawet 1000 lat. Płyty M-Disc do nagrania wymagają specjalnej nagrywarki wspierającej obsługę tych płyt, zaś do odtwarzania można użyć dowolnej nagrywarki DVD. Obecnie płyty M-Disc wspierają tylko nagrywarki firmy LG, a w segmencie notebooków firmy Dell i Acer.

Płyty DVD M-Disc stworzone są z nieorganicznych materiałów, z domieszką granitu, co wpływa na większą wytrzymałość warstwy odpowiadającej za zapisywanie danych. Dzięki swoim właściwościom, oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorstw i instytucji publicznych, gdzie istotne jest wielodziesięcioletnie przechowywanie ważnych dokumentów. Niemniej, producenci nie zapominają również o klientach indywidualnych, których z pewnością zainteresuje bezpieczne przechowywanie cyfrowych zdjęć,filmów i dokumentów.

Granitowa technologia

Inaczej niż w wypadku standardowych DVD, płyty M-DISC wykorzystują warstwę zapisu zbudowaną z materiału nieorganicznego, jak mówią przedstawiciele firmy zawiera on domieszkę granitu. Podczas zapisu następuje trwała, fizyczna modyfikacja struktury przez wiązkę laserową(następuje wypalenie fragmentu nośnika). Nieorganiczny materiał nośnika jest odporny na wysokie (do 80 C) i niskie temperatury, a także wilgoć,światło i promieniowanie UV. Pod względem mechanicznym płyty są też nieco bardziej niż DVD odporne na uszkodzenia, choć nie oznacza to, że nie można ich fizycznie zniszczyć. 

Jak wynika z teoretyczno-eksperymentalnych estymacji, w standardowych warunkach przechowywania,współczynnik refleksyjny warstwy zachowuje parametry pozwalające na odczyt danych przez około 10 tysięcy lat. "Tylko"1000-letnia gwarancja wynika z ocen trwałości podłoża,którym jest materiał poliwęglanowy, taki jak stosowany w standardowych płytach DVD. Wyjątkową trwałość płyt M-Disc potwierdziły testy przeprowadzone przez US Navy, NASA i US Geological Survey,które już zdecydowały się na wykorzystywanie tej technologii.


Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Mimodolozenia wszelkich staran nie gwarantujemy, ze publikowane dane techniczne nie zawieraja braków lub bledów. Ewentualne bledne opisy nie moga jednak byc podstawa do roszczen-  w przypadku watpliwosci prosimy o kontakt z handlowcem przed podjeciem decyzji o zakupie. Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekscie sa znakami zastrzezonymi dla ich wlascicieli i zostały użyte wylacznie w celu identyfikacji. Niniejsza strona nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa.
Profesionalny Partner DELL  MICROSOFT Partner  HP Partner
KOZAK Salon Sprzedaży i SERWIS
(D.H. Jantar Box 20)
ul. Politechniczna 7/20
80-288 Gdańsk

  58 520-40-30
  info@kozak.pl
Napisz na GG
© 1997- KOZAK.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie KQS.store